Piotrkowski Klub Starszych Panów świętuje w tym roku jubileusz 15–lecia działalności. Oficjalne obchody odbyły się we wtorek (16.10) w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.
Inwestycja na ulicy Rzemieślniczej jest już na ostatniej prostej. Dziś (17.10) na drodze pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu, jednocześnie kończą się prace brukarskie.
We wtorkowe (16.10) popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Międzyszkolnych Konkursów Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. „Nasza Niepodległa”. W trakcie uroczystości nagrodzono najlepszych poetów.
10 kombinezonów dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przekazało miasto na rzecz piotrkowskiego oddziału ratownictwa wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej.
16 października 1978 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dokładnie 40 lat temu na Stolicę Piotrową wybrano Karola Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.
20 czujników mierzących jakość powietrza będzie zainstalowanych w naszym mieście. Urządzenia już pojawiają się w różnych częściach Piotrkowa Trybunalskiego.
Zakończyła się przebudowa ulicy Doroszewskiego. Zmodernizowano nie tylko chodnik i jezdnię, ale wybudowano także nowe parkingi. 
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. W obchody włączył się także Piotrków Trybunalski.
W miniony piątek (12.10) w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego zainaugurowano ósmą edycję Piotrkowskiej Jesieni Organowej. Piotrkowianie wysłuchali koncertu organowego z udziałem sopranistki Jolanty Bobras.
Od remontu chodników rozpoczęła się przebudowa ulicy Partyzantów. Tegoroczny zakres prac obejmuje odcinek od ul. Lelewa do ul. Cmentarnej.