Trwa budowa infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie. W ramach inwestycji powstanie boisko, bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz miasteczko ruchu drogowego.
Drużyny GTPR Gdynia, Start Elbląg, Ruch Chorzów oraz oczywiście gospodynie, czyli MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski wystąpią w IV Memoriale Piłki Ręcznej Kobiet im. Krzysztofa Kazimierskiego. Dwudniowy turniej startuje w piątek, 17 sierpnia.
Już w najbliższą niedzielę (19.08) Rynek Trybunalski zamieni się w świat zabawy i fantazji – wszystko za sprawą Bubble Day, czyli Dnia Baniek Mydlanych.
Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, w związku z zarządzonymi wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów, prezydentów miast na dzień 21 października 2018 r. przekazuje do publicznej wiadomości następujące komunikaty (do pobrania z załączników poniżej):
Wprowadzenie przez piotrkowski samorząd nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu po raz kolejny spotkało się z pozytywnym odzewem w mediach ogólnopolskich. Zachęcamy do lektury dzisiejszego (16.08) wydania „Naszego Dziennika”.
Przebudowa skrzyżowania z pętlą autobusową na ulicy Jeziornej dobiega końca. Na osiedlu Wierzeje nie tylko przybył kolejny fragment gładkiej drogi, ale przede wszystkim jest bezpieczniej.
Dziś, 15 sierpnia w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz 98. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. W Piotrkowie także uczciliśmy pamięć o bohaterach wojny polsko-bolszewickiej.
Jedną z aktywnych atrakcji na półkoloniach w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek” były m.in. zajęcia z nauki gry w tenisa, które zakończył międzyświetlicowy turniej. W poniedziałek (13.08) podsumowano rozgrywki i nagrodzono najlepszych.
31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
We wtorkowe (14.08) przedpołudnie na piotrkowskich ulicach prowadzona była wspólna akcja Policji, Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta pod nazwą „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”.