Dzisiaj: Poniedziałek 19 listopada 2018

„Filary Niepodległości” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się dziś (16.11.) w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej. Wystawa jest podsumowaniem projektu edukacyjnego organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych we współpracy z placówkami edukacyjnymi i opiekuńczo-wychowawczymi dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już po raz drugi w naszym mieście odbędzie się giełda płyt winylowych i CD. Zainteresowanych zapraszamy dziś (16.11) do Galerii Sztuki Ośrodka Działań Artystycznych.
Od najbliższej niedzieli (18.11) w galerii „U Panien” (na piętrze) prezentowana będzie wystawa malarstwa Haliny Błażyńskiej pt. „Anioły w moich lustrach”.
Uroczyście, z humorem i co najważniejsze z uśmiechniętą publicznością – tak było podczas obchodów 10-lecia kabaretu „TRZECIAKI”, które w środę (14.11) zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „Filary Niepodległości”, który odbędzie się w najbliższy piątek (16.11) w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
W piątek (16.11) w sali konferencyjnej CiKD odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Cybulskim „Współczesna koncepcja praw człowieka” z cyklu „Zrozumieć świat”.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Słowackiego 13) serdecznie zaprasza na wieczór autorski Hanny Tazbir, uczestniczki Klubu Seniora w OEA MOK.
Uroczyście, podniośle i biało-czerwono – tak minął piątkowy (9.11) wieczór w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, w trakcie którego  uczczono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

We wtorek (6.11) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbyło się spotkanie z Włodzimierzem Bobrykiem, artystą malarzem i architektem wnętrz. Spotkaniu towarzyszyły wystawy: artysty oraz uczennicy szkoły, Aleksandry Bukowskiej.
09-11-2018

Moja Mała Ojczyzna

W piątek (09.11) w wielu placówkach oświatowych z terenu miasta organizowano uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedną z nich był konkurs dla przedszkolaków "Moja Mała Ojczyzna".